KONST / Litografier / Färglitografi 14332134
nr 1433 2134
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 133/320, daterad -67. Färglitografi, bildmått: 30x39, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:40:53
500 kr
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
22 nov
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson